8 czerwca
Dnia 08 czerwca 2019 r. pracownicy Banku Citi Handlowy w ramach wolontariatu oraz pracownicy Szkoły wraz z Panią Dyrektor przygotowali dla dzieci gabinet pomocy psychologiczno-pedagogicznej.
Inicjatorem działań była Pani Beata Ciołek, którą obdarzyliśmy tytułem Przyjaciela Szkoły w Baranowie. Prace trwały od godzin porannych do późnego popołudnia. Dyrektor szkoły serdecznie podziękowała za pracę i zaangażowanie wszystkim przybyłym gościom oraz specjalistom ze szkoły.
Mamy nadzieję, że największą radość sprawiliśmy dzieciom, które mogą realizować wszelkie rodzaje zajęć w ramach pomocy psychologiczno-pedagogicznej.
Dzień Dziecka w naszej szkole
W dniu 3 czerwca obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Dziecka.
W programie uroczystości odbył się mecz Uczniowie kontra Rodzice, który w tropikalnym upale rozegrali ojcowie i dwie grupy chłopców : z klas IV-VI oraz VII,VIII i III gimnazjum. Uczniowie okazali się lepsi wygrywając 6:2. Tatusiowie proszą o rewanż.
Po zakończonym meczu Pani Dyrektor wręczyła puchary kapitanom drużyn uczniów i rodziców
Następnie uczniowie zjedli lody zakupione z funduszu Rady Rodziców a później wraz z wychowawcami wzięli udział w różnych zabawach i zajęciach sportowych. Nie obyło się też bez przyjemności dla ciała, uczniowie zorganizowali posiłek w formie grila.
Maj
Wycieczka do Kotliny Kłodzkiej
W dniach 6-10 maja uczniowie klas II, III, IVa, IVb,V,VI i VII wyjechali na pięciodniowa wycieczkę do Kotliny Kłodzkiej pod opieką wychowawczyń: Bożeny Ciężkiej, Małgorzaty Motylewicz i Beaty Tomaszewskiej.
Mimo zmiennej pogody codziennie wędrowaliśmy po górskich szlakach podziwiając piękno krajobrazu gór średnich w Polsce i Czechach. Odwiedziliśmy Błędne Skały, Zieleniec, Szczeliniec, Skalne Miasto w Czechach a także Wambierzyce, Duszniki Zdrój, Kudowę Zdrój, Polanicę Zdrój oraz Wrocław.
Marzec
Wycieczka do Muzeum Narodowego
21 marca odbyła się wycieczka do Warszawy do Muzeum Narodowego. W wyjeździe uczestniczyli uczniowie klas: IV, VII, VIII i IIIG. Wycieczkę i zwiedzanie wystawy poprowadziła Pani mgr Małgorzata Rytel-Kuc.
21 marca powitanie wiosny przez klasy O – III
Uroczystość odbyła się w godzinach 9:00- 12:00. Najpierw wybraliśmy najpiękniejszą Marzannę, czyli słomianą kukłę.
I miejsce zdobyły: Julia Jaranowska kl.II i Zosia Wiśniewska kl.III
II miejsce: Adam Zdanowski, Emilia Frączak, Julia Józwik – oddział przedszkolny
III miejsce: Ksawery Czereszewski kl.I i Kaja Szperalska kl.O
Wszyscy uczniowie dostali nagrody. Następnie odbyły się konkurencje sportowe. Uczniowie rywalizowali o jak najlepsze miejsca. Odbyły się skoki w workach, slalom, skoki na piłkach, rzuty do celu. Największa atrakcją były jednak zabawy z magiczną chustą. Po sportowych emocjach udaliśmy się nad pobliską rzekę. Wrzuciliśmy podpaloną Marzannę do wody i czekamy na upragnioną wiosnę.
Powitanie wiosny w Puszczy Kampinoskiej
W dniu 20 marca 2019 roku uczniowie klas:III, V, VI i VIII wzięli udział w wycieczce do Granicy – małej miejscowości położonej w sercu Puszczy Kampinoskiej. Odwiedziliśmy Skansen, Dom Pracy Twórczej oraz cmentarz żołnierzy z 1939 roku.
Dzień Kobiet w naszej szkole
8 marca obchodziliśmy w naszej szkole Święto Kobiet. Uroczysty apel przygotowali uczniowie klasy VII pod kierunkiem Pani mgr Małgorzaty Rytel-Kuc i klasy II pod kierunkiem Pani mgr Izabeli Szymańczak. Uroczystość uświetniły pokazy taneczne uczennic klasy V.
Koncert Filharmonii Warszawskiej
4 marca odbył się kolejny koncert Filharmonii Warszawskiej. Tym razem artyści zaprezentowali piosenki z tekstami Wojciecha Młynarskiego.
Luty
27 Luty
Wycieczka do Teatru Muzycznego w Łodzi
Uczniowie klasy II, III i IVB pod kierunkiem wychowawczyń: Bożeny Ciężkiej, Izabeli Szymańczak i Małgorzaty Motylewicz wyjechali do Łodzi na spektakl muzyczny pt. “Madagaskar”.
W dniu 18 lutego miał miejsce w naszej szkole
kolejny koncert Filharmonii Warszawskiej
14 LUTY – WALENTYNKI
Już po raz trzeci, przy okazji Święta Zakochanych, w naszej szkole odbyło się głosowanie na NAJSYMPATYCZNIEJSZYCH CHŁOPCÓW I DZIEWCZYNKI w kategoriach klas I-III, IV-VI oraz VII-IIIG.
Każdy uczeń mógł oddać głos na wybranych, wg siebie, NAJSYMPATYCZNIEJSZYCH kolegę oraz koleżankę ze szkoły!
Wyniki głosowania są następujące. Oto nasi NAJSYMPATYCZNIEJSI 😀
1) w kat. klas I – III
Zosia Fałkowska i Pawełek Czarniak
2) w kat. klas IV – VI
Monika Bodych i Kuba Jaranowski
3) w kat. klas VII – III G
Julia Nowakowska i Kuba Florczak
Wszystkim dziękujemy za oddane głosy i życzymy dużo miłości i życzliwości 😀
Styczeń
Uczniowie, którzy uzyskali średnią ocen powyżej 5,5 na pierwszy semestr a tym samym otrzymają Stypendium Wójta to Otylia Tkacz i Jakub Jaranowski z klasy V.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!
Turnie Tenisa Stołowego
W ramach popularyzacji tenisa stołowego w naszej szkole odbył się Szkolny Turniej Tenisa Stołowego w kategorii chłopców i dziewcząt. Wzięli w nim udział wszyscy uczniowie z klas IV-VI i VII-III gimnazjum.
Lista zwycięzców z poszczególnych klas wygląda nastepująco:
kl.IVA – Maja Grzanowska, Jakub Wiśniewski
kl.IVB – Zuzanna Zuchniewicz, Błażej Kuciński
kl.V – Monika Bodych, Jakub Jaranowski
kl.VI – Zuzanna Górska, Dawid Dzwonek
kl.VII – Karolina Grzelak, Paweł Dzwonek
kl.VIII – Julia Krysiak, Mateusz kierzkowski
kl.III G – Milena Szperalska, Kamil Baraniak
Mistrzami klas IV-VI zostali: Monika Bodych (kl.V) i Dawid Dzwonek (kl.VI), a wklasach VII-IIIG -Milena Szperalska (kl.III G.) i Kamil Baraniak (kl.III G.)
Gratulujemy wszystkim zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów sportowych.
Grudzień
21 grudnia uczniowie wystawili Jasełka
Podczas uroczystego apelu Pani Dyrektor wręczyła uczniom nagrody za najpiękniejsze szopki i karty bożonarodzeniowe.
20 grudnia – rozstrzygnięcie gminnego konkursu na szopkę i kartę bożonarodzeniową
19 grudnia odbyła się Wigilia dla pracowników Szkoły Podstawowej w Baranowie
Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia uczestniczyliśmy w warsztatach piernikowych.
W warsztatach brały udział dzieci z kl. I – III oraz IV – VI. Młodsi uczniowie zdobili piernikowe bałwanki, serduszka, choinki, gwiazdki, śnieżynki i wiele innych świątecznych wzorów.
Starsi uczniowie odważyli się podjąć trudniejsze wyzwanie:) Ozdobili i skleili przepiękne chatki piernikowe. Niektórzy powątpiewali w swoje możliwości. Kilka domków zawaliło się….Na szczęście, z pomocą Pani prowadzącej warsztaty, udało się je naprawić! Mamy nadzieję, że piernikowe domki stały się niepowtarzalną ozdobą stołów świątecznych w naszych domach.
—
10 grudnia – wyjazd na musical “Pan Kleks”
W poniedziałek 10 grudnia uczniowie klas V, VI, IVa i IVb pojechali do centrum kultury w Grodzisku Mazowieckim na musical “Pan Kleks”.
6-7 grudnia – Noc Filmowa
W nocy z 6 na 7 grudnia 2018 roku w naszej szkole odbyło się spotkanie integracyjne dla uczniów klasy V. Spotkanie rozpoczęło się od rozdania prezentów mikołajkowych. Następnie uczniowie wspólne piekli pizzę. Po posiłku odbyły się odbyły się różnego rodzaju konkursy przygotowane przez rodziców, którzy wzięli aktywny udział w integracji. O północy rozpoczęto projekcję filmu “Piraci z Karaibów”, a następnie “Avatar”, co skutecznie uśpiło piątoklasistów. O godzinie 6:30 nastąpiła pobudka. Rodzice wraz z uczniami przygotowali chrupiące gofry na śniadanie. Po wysprzątaniu stołówki i używanych sal lekcyjnych zwróciliśmy klucze szkoły.
6 grudnia – Mikołajki w naszej szkole
Zajęcia świetlicy szkolnej
Na zajęciach świetlicowych nie próżnujemy 🙂 Nasze dzieci zachwycone są budowaniem ze słomek. Tworzą niesamowite przestrzenne konstrukcje. Brawa dla wszystkich uczniów, którzy rozwijają swoją kreatywność !!!
Listopad
Andrzejki
We wtorek 21 listopada w naszej szkole odbył się wieczór wróżb i zabaw andrzejkowych. Andrzejki to wspaniała okazja, aby spotkać się w gronie szkolnych przyjaciół i wesoło się pobawić. Dobrą zabawę umilały uczniom dyskoteka i wróżby andrzejkowe, które przygotowały klasy II i V. Dziewczynki przebrane za wróżki doskonale sprawdzały się w rolach magicznych czarodziejek. Oprócz wróżb takich jak: serca z imionami, korków na wodzie, butelki, drzewka szczęścia, słomek na wodzie itp. odbyło się kilka ciekawych i zabawnych konkursów. Przez całą zabawę trwała też “Francuska poczta”. Za udział w konkursach andrzejkowych dzieci otrzymały nagrody. Myślę, że ten wieczór na długo pozostanie w pamięci dzieciaków. Do zobaczenia za rok!
Szkolne przygody Gangu Słodziaków
Uczniowie klasy II przystąpili do konkursu edukacyjnego “Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”. Celem tego konkursu było zachęcenie dzieci do czytania. Inspiracją do konkursu dla najmłodszych był Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania obchodzony 29 września.
Uczniowie otrzymali albumy Gangu Słodziaków. Czytali codziennie minimum 10 minut przez 21 dni, od 29 września do 23 października. Za wszystkie wypełnione miejsca w albumie nauczyciel przyznawał nagrodę – naklejkę ze słodziakiem. Za wypełniony album uczniowie otrzymali maskotki – Słodziaki.
Przez cały czas trwania konkursu uczniowie słuchali czytanej przez nauczyciela książkę Pani Renaty Piątkowskiej pt.”Co się stanie na leśnej polanie,czyli wesołe przygody Gangu Słodziaków”
Czytanie pobudza wyobraźnię i inspiruje do tworzenia własnych historii. Dzieci miały za zadanie wykonać prace plastyczne ilustrujące dalsze przygody Gangu Słodziaków. Uczniowie wykonali fajne, ciekawe prace.
Hangar646
28 listopada 2018 r. grupa uczniów z klas IV – VIII uczestniczyła w wycieczce do Warszawy. Tym razem wybraliśmy się do Parku Trampolin i do kina na film “Dziadek do orzechów i cztery królestwa”.
Największe wrażenie na młodzieży szkolnej zrobiły oczywiście zajęcia
w Hangarze 646.
Większość uczniów po raz pierwszy brała udział w tak niezwykłej lekcji w – fu na powierzchni 2600 m2.
Dzieci były pod ogromnym wrażeniem. Miały możliwość skakania na 50 różnych trampolinach, zjeżdżały z olbrzymich zjeżdżalni (nie wszyscy mieli tyle odwagi), wspinały się po ściankach wspinaczkowych, skakały z dużych wysokości, ale wszystko pod czujnym okiem opiekunów i trenerów.
Za każdym razem miękko lądowali 🙂
Nasz wyjazd uważamy za udany!!! Potwierdzają to słowa naszej uczennicy:
“- Proszę Pani spełniłam dzisiaj swoje dwa marzenia:)
– Jakie????
– Pierwsze, że tu przyjechałam, a drugie, że zjechałam z tej olbrzymiej zjeżdżalni :D”.
– Brawo !!! Bardzo się cieszymy.
Wybory do Młodzieżowej Rady Gminy
W dniu 7 listopada odbyły się w naszej szkole wybory do V kadencji Młodzieżowej Rady Gminy Baranów.
W skład Komisji Wyborczej wchodzili:
1.Halina Krajewska
2.Roksana Pałuba
3.Kacper Jarzyna
Uprawnionych do głosowania było 79 uczniów. Wydano 71 kart do głosowania. Oddano 68 ważnych głosów.
Kandydaci otrzymali następujące ilości głosów:
1. Jakub Florczak – 16
2. Natalia Czarniak – 11
3. Bartosz Szymańczak – 7
4. Gabriela Szymańczak – 7
5. Bogdan Żygadło – 6
6. Arkadiusz Borowski – 6
7. Witold Banaszek – 5
8. Jakub Światlak – 5
9. Aleksandra Pindor – 4
Radnymi MRG Baranów w wyborach do V kadencji na lata 2018-2020 z Okręgu Wyborczego Nr 1 Zespół Szkół w Baranowie, zostali:
1. Jakub Florczak
2. Natalia Czarniak
3. Bartosz Szymańczak
4. Gabriela Szymańczak
5. Bogdan Żygadło
Gratulujemy i życzymy sukcesów!!!
Uroczysty apel z okazji
Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości
9 listopada klasa VIII pod kierunkiem Pani Joanny Mańkowskiej przygotowała uroczysty apel z okazji Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości. O godzinie 11.11 wszyscy uczniowie zgromadzeni na sali gimnastycznej wraz z opiekunami odśpiewali 4 zwrotki Hymnu Polski przy akompaniamencie trąbki na której grał Jakub Florczak.
Październik
Bierzmowanie
W dniu 28 października w kościele pod wezwaniem Świętego Józefa Oblubieńca w Baranowie odbyło się bierzmowanie uczniów klasy III gimnazjum oraz absolwentów z rocznika 2017/2018 . Sakramentu udzielił Biskup Łowicki Andrzej Franciszek Dziuba.
Święto Edukacji Narodowej
W dniu 12 października świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Nauczyciela. Uroczysty apel przygotowała klasa V pod kierunkiem Pani Beaty Tomaszewskiej. Podczas tej uroczystości gościliśmy w szkole Wójta Gminy Baranów Pana Andrzeja Kolek, który złożył na ręce Pani Dyrektor Renaty Budeckiej kwiaty i życzenia dla wszystkich pracowników placówki.
Święto Pieczonego Ziemniaka
W dniu 11 października odbyło się w naszej szkole Święto Pieczonego Ziemniaka. W dniach od 1 do 10 października zbierano prace w konkursie na “Cudaka Ziemniaka”. Oceniono 27 prac z klas O – III. Podczas zabawy ziemniaczanej wręczono nagrody na wykonane prace. W tym dniu zorganizowano wiele zabaw związanych związanych z ziemniakami. Każde dziecko mogło zjeść upieczonego ziemniaka z ogniska. W tę imprezę zaangażowane były Panie: Aleksandra Trelińska i Izabela Szymańczak.
Dzieci nagrodzone w konkursach:
Miejsce I
Szymon Kryński, Lena Dziki, Paweł Czarniak, Kaja Szperalska, Ksawery Czereszewski
Miejsce II
Kuba Szymańczak, Agata Rusin, Julia Józwik, Julia Jaranowska, Bartosz Pindor, Mateusz Chojnacki, Zosia Fałkowska, Olek Sykut, Adam Zdanowski, Antoni Banaszek
Miejsce III
Julia Stegienko, Zosia Słomczyńska, Wiktoria Romańska,Witek Pankiewicz, Emilia Frączak, Emil Kuran, Małgosia Mamińska, Krzyś Bodych
Nagrody za udział
Nikola Kuran, Nikola Nowak, Daniel Kuran, Filip Nowecki
Wycieczka do Wesołej Zagrody
3 października odbyła się wycieczka dla klas I-III szkoły Podstawowej do “Wesołej Zagrody” w Drybusie. Mimo, że pogoda nie rozpieszczała uczestników gospodarze ciekawie opowiadali o zwierzętach gospodarskich. Oprócz poznania zwierzęcych ciekawostek dzieci mogły zjeść kiełbaski z grilla, uczestniczyli w mini zabawach sportowo-tanecznych oraz brali udział w konkursie plastycznym.
Opiekunami wycieczki były panie: Izabela Szymańczak, Teresa Szczepaniak, Bożena Ciężka.
Tego samego dnia uczniowie klasy V pod opieką wychowawczyni – Beaty Tomaszewskiej oraz Pani Haliny Krajewskiej wzięli udział w pieszej wycieczce integracyjnej do gospodarstwa Państwa Sadowskich w Holendrach Baranowskich. Dzieci miały okazję obejrzeć różne zwierzęta i zapoznać się z opieką nad nimi oraz uczestniczyć w ognisku z pieczeniem kiełbasek.
Koncert Filharmonii Warszawskiej
Szycie Flagi
1 października Rafał Piotr Betlejewski – polski performer, artysta parateatralny, copywriter nagrywał w naszej szkole materiał filmowy pt. “Szycie flagi”. Wydarzenie to miało związek z setną rocznicą Odzyskania Niepodległości przez Polskę.
W przedsięwzięciu wzięli udział uczniowie z klas III, IVa, IVb, V. Dzieci układały flagę Polski z dwóch olbrzymich płacht materiału w barwach narodowych a następnie zszywały ją w jedną całość. W tym czasie dziennikarz rozmawiał z nimi o znaczeniu barwy białej i czerwonej w polskiej fladze oraz o tym co to jest patriotyzm. Materiał filmowy ukaże się w listopadzie w Internecie.
Wrzesień
Koncert Filharmonii Warszawskiej
11.09.2018 roku odbył się w naszej szkole pierwszy w tym roku koncert Filharmonii Warszawskiej. Program koncertu – ” Na żołnierską nutę” – wpisał się w obchody stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Znalazły się w nim pieśni i piosenki, które w XX wieku towarzyszyły polskim żołnierzom walczącym o wolność Ojczyzny.
Koncert prowadziła Pani Katarzyna Podlasińska. Na fortepianie grał Maurycy Stawujak a na trąbce Jarosław Wójcik. Pięknie śpiewał tenor – Krzysztof Ciupiński -Świątek.
Złaz “Babie Lato”
22.09.2018r. wzieliśmy udział w złazie “Babie Lato 2018, który został zorganizowany przez Grodziski Klub Żeglarski “Czysty Wiatr” – sekcję turystyczną “Krajobrazy” i LO w Milanówku przy ul.Piasta. W tym roku przypadła jubileuszowa – 50 edycja złazu.
Celem złazu było upamiętnienie wielkiego malarza Józefa Chełmońskiego,popularyzacja ziemi , na której żył i tworzył artysta.
Chociaż na złaz zapisało się ponad 20 osób, na zbiórkę zgłosiło się 15 uczniów.
O godzinie 9:30 pod szkołę podjechał wóz strażacki ( którym kierował Pan Stefan Łasica), który najpierw zawiózł naszą pięcioosobową “grupę plenerową” do Kuklówki, natomiast resztę uczestników do Jaktorowa. Wędrowaliśmy szlakiem “Rzeka” około 9 kilometrów. Niestety niektórzy z nas opadli z sił. Dlatego nie cała grupa, ale część, wzięła jeszcze udział w grze terenowej i konkursach, w których musieliśmy pokonać jeszcze około 4 kilometrów.
Na mecie złazu – w dworku Chełmońskiego – każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy znaczek, herbatę, grochówkę, pieczywo itp. Było ognisko, na którym piekliśmy kiełbaski. Śpiewaliśmy piosenki turystyczne i żeglarskie. Pan Stanisław Aust opowiadał różne ciekawe i śmieszne historie z życia swojego dziadka J. Chełmońskiego. Uczestnicy złazu złożyli kwiaty pod tablicą Józefa Chełmońskiego.
W plenerze malarskim wzięło udział 18 osób. Nasi “malarze” tak pięknie malowali, że zajęli trzy pierszwsze miejsca. I – Wiktor Tkacz, II – Ewelina Pindor i III – Bartosz Józwik. Prace znajdują się na wystawie do 28 października na dworcu PKP w Grodzisku Mazowieckim.
Opiekunami uczniów naszej szkoły uczestniczących w złazie byli Halina i Tomasz Krajewscy.
Czerwiec
22 czerwiec 2018r.
Uroczyste zakończenie Roku szkolnego 2017/2018
Wycieczka do Wrocławia 21 czerwca 2018r.
Dnia 21 czerwca 2018 r. odbyła się ostatnia już wycieczka z projektu Edu Wycieczki, współfinansowanego przez Fundację PZU. Na wycieczkę pojechały dzieci które w tym roku szkolnym uzyskały najwyższe średnie ocen. Tym razem pojechaliśmy do Wrocławia – zwiedziliśmy Starówkę, a następnie udaliśmy się do ZOO i Afrykarium. Wrocławskie ZOO jest cudowne. To miejsce, w którym nie można się nudzić. Dowiedzieliśmy się, że założyciele ZOO kochali przyrodę i starali się zarazić innych swoją miłością. Zobaczyliśmy na własne oczy, że idea ta wciąż przyświeca Wrocławskiemu Zoo. Zachwyciło nas wszystko, ale najbardziej Afrykarium – pierwszy w Polsce obiekt, w którym można podziwiać faunę i florę Czarnego Lądu. Zwiedzanie zaprojektowano regionami Afryki, w każdym regionie są inni przedstawiciele świata zwierząt. Dech w piersiach zapiera akwarium z rekinami, rybami z raf koralowych, płaszczkami i innymi wodnymi zwierzętami!Olbrzymie szyby pozwalają podziwiać zwierzęta z naprawdę bliskiej odległości!Droga do Wrocławia była daleka, ale naprawdę warta przebycia. Bez wątpienia wizyta w ZOO na długo pozostanie w naszej pamięci 🙂
Cała społeczność szkolna oraz rodzice są bardzo wdzięczni Fundacji PZU za daną nam szansę i możliwość uczestniczenia naszych dzieci w 8 darmowych wycieczkach. Bez Państwa pomocy nie udałoby nam się zorganizować tak kosztownych wyjazdów.
Była to dla nas wspaniała przygoda
i doświadczenie wielu pozytywnych emocji!!!
Dziękujemy, jesteśmy ogromnie wdzięczni!!!
Koncert wakacyjny
20 czerwiec
W środę 2o czerwca odbył się w naszej szkole Koncert Wakacyjny przygotowany przez uczniów pod kierunkiem Pani mgr Alicji Kapera. Każda klasa zaprezentowała utwory o tematyce wakacyjnej a uczniowie uczęszczający do Ogniska Muzycznego w Błoniu popisali się swoimi umiejętnościami gry na pianinie.
Spotkanie z policjantem
20 czerwca
20 czerwca odbyła się pogadanka z policjantem na temat bezpieczeństwa w czasie wakacji.
Zakończenie III klasy gimnazjum
19 czerwiec
18 czerwiec
Wycieczka do Nieborowa, Bolimowa i Maurzyc
W dniu 18 czerwca odbyła się wycieczka pod kierunkiem Pani mgr Małgorzaty Rytel-Kuc. Uczniowie odwiedzili Zespół Pałacowo-Parkowy w Nieborowie, Skansen Ziemi Łowickiej w Maurzycach oraz wzięli udział w lekcji garncarstwa w pracowni garncarskiej w Bolimowie.
Maj
Dnia 7 maja 2018 r. wzięliśmy udział w kolejnej wycieczce z projektu “Edu Wycieczki” – grze miejskiej
“Akcja pod Arsenałem”.
Pogoda nam dopisała, ale wymęczyliśmy się niezmiernie. Panie przewodniczki oraz Pan przewodnik zagwarantowali nam bardzo aktywną zabawę, a jednocześnie dostarczyli wiedzy.
Zadania, zagadki, mapy i szyfry przybliżyły nam postaci Rudego, Alka i Zośki. Dowiedzieliśmy się czym zajmowali się członkowie Szarych Szeregów, jakimi akcjami wsławili się bohaterowie powieści Aleksandra Kamińskiego i w jaki sposób Polacy walczyli z okupantem. Zobaczyliśmy jak wyglądała broń używana w czasie II wojny światowej, jak ubierali się walczący Polacy.
Uczniowie bardzo chętnie odszyfrowywali wiadomości, pracowali z mapą, układali piosenki i wiersze wzywające do walki, a przed budynkiem Arsenału poznali szczegóły zbrojnej akcji odbicia Rudego, co również doskonale im się udało.
W drodze powrotnej konieczne było odwiedzenie restauracji McDoanld’s w celu regeneracji sił po wyczerpującym marszu 🙂
7 maja 2018r. w naszej szkole miał miejsce Koncert Filharmonii Warszawskiej pt. “Piosenka jest dobra na wszystko”
9 maja 2018 klasa VI pod kierunkiem Pani Małgorzaty Rytel-Kuc oraz Pani Alicji Kapera przygotowała uroczysty apel z okazji Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3-go Maja.
Zawody o “Puchar Wójta Gminy Baranów”
W dniu 18.05.2018r. odbyły się rozgrywki międzyszkolne o “PUCHAR WÓJTA GMINY BARANÓW” dla dzieci i młodzieży ze szkół gminnych, organizowane przez Wójta Gminy Baranów i Orion-Plus Cegłów.
Rozgrywki odbywały się w trzech kategoriach wiekowych:
- roczniki 2009/2010/2011 – naszą szkołę reprezentowali: Bartek Jankowski, Oliwier Frączak, Olek Sykut, Wiktor Nowakowski, Kornel Szymański, Ksawery Podlodowski, Szymon Kryński, Filip Baran, Bartek Mucha, Bartosz Jóźwik
- roczniki 2007/2008 – Jakub Jaranowski, Bartek Żygadło, Mateusz Pindor, Wiktor Tkacz, Jan Grochal, Dawid Zając, Bartek Zając, Oskar Popowski, Jakub Wiśniewski
- roczniki 2004/2005/2006 – Jakub Światlak, Maciej Radziwon, Paweł Dzwonek, Dawid Dzwonek, Damian Dzwonek, Paweł Krysiak, Igor Kuciński, Jakub Latosiński, Radek Modrzejewski i Damian Bloch.
W wyniku zaciętej rywalizacji nagrodę główną w postaci Pucharu Wójta Gminy Baranów zdobyli nasi reprezentanci! Oprócz Pucharu otrzymali również sprzęt sportowy dla szkoły.
Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów.
Kwiecień
Wycieczka do Centrum Nauki Kopernika
Dnia 10 kwietnia 2018 r. uczniowie naszej szkoły po raz kolejny odwiedzili Centrum Nauki Kopernika, tym razem w ramach projektu “Edu Wycieczki”.
Uczniowie zwiedzali wystawy stałe oraz w kilkuosobowych zespołach, pod okiem specjalistów, samodzielnie wykonywali niezwykłe doświadczenia w laboratoriach chemicznym, biologicznym, fizycznym oraz pracowni robotyki.
Bardzo kreatywnie spędzili czas i bez wątpienia rozwinęli zdolności techniczne, informatyczne,
a także pogłębili wiedzę z matematyki, fizyki oraz bilogii.
Wycieczka do Torunia
Dnia 23 kwietnia 2018 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w kolejnym cudownym wyjeździe, współfinansowanym przez Fundację PZU, tym razem do Torunia.
Musieliśmy wcześnie wstać, ale było naprawdę warto. Pogoda, na szczęście, nam dopisała i cudownie spędziliśmy czas.
W Toruniu czekała na nas przemiła pani przewodnik, która opiekowała się nami przez całą wycieczkę. Najpierw udaliśmy się na Stare Miasto, gdzie podczas spaceru obejrzeliśmy Krzywą Wieżę, Dom Mikołaja Kopernika, Rynek Staromiejski z gotyckim Ratuszem i pomnikiem Mikołaja Kopernika.
Przy Rynku Staromiejskim dzieci głaskały pomnik osiołka, jednak nikt nie odważył się na nim usiąść. J Dowiedzieliśmy się, że w dawnych czasach na drewnianym osiołku, na którego grzbiecie znajdowała się blacha, sadzano złoczyńców oraz niesfornych strażników miejskich, którym dodatkowo obciążano nogi ciężarkami. Nasze dzieci oczywiście były grzeczne, więc nikt kary nie otrzymał. J Największą sympatię wśród dzieci wzbudził pomnik uroczego Pieska Filusia, który przynosi szczęście. Spędziliśmy przy nim dużo czasu.
Kolejnym punktem wycieczki były warsztaty wypiekania pierników w Żywym Muzeum Piernika. Zajęcia były wspaniałe, przeprowadzone w średniowiecznej atmosferze przez Mistrzów Cechu Piekarzy Chleba Miętkiego i Niewarzonego oraz Wiedźmę Korzenną.
Dzieci z otwartymi usta przyglądały się rytuałom wypiekania pierników, poznały tajemnice przypraw korzennych, a następnie samodzielnie wyrabiały ciasto i swoje własne pierniczki, które zabrały na pamiątkę do domu.
Ostatnim punktem wycieczki był seans w Toruńskim Planetarium pt. „Cudowna podróż”.
W trakcie seansu dzieci udały się w podróż po Układzie Słonecznym, lądując na powierzchni Księżyca i Marsa. Zobaczyły, jak wyglądają z bliska pierścienie Saturna oraz chmury na Jowiszu, poznały Słońce jako jedną z gwiazd oraz dowiedziały się czy w kosmosie można spotkać ufoludki.
Podczas wycieczki oczywiście nie zabrakło czasu na kupienie toruńskich pierników
oraz pamiątek, które będą nam przypominały o mile spędzonym dniu.
16 kwietnia odbył się kolejny koncert Filharmonii Warszawskiej pt.
Muzyczne qui pro quo – Kalejdoskop rytmów i melodii.
Marzec
Wycieczka do Kopalni Srebra – Tarnowskie Góry
16 marca 2018 r. odbył się kolejny wyjazd naszych uczniów z programu “Edu Wycieczki”, współfinansowanego przez Fundację PZU. Tym razem była to wycieczka do Tarnowskich Gór.
Tarnowskie Góry to urocze, historyczne miasto położone w województwie śląskim.
Nasi Turyści najpierw odwiedzili Sztolnię Czarnego Pstrąga. Zwiedzanie rozpoczęło się od zejścia krętymi schodami do podziemnej przystani znajdującej się w szybie „Ewa”, następnie wsiedli do łodzi i przy świetle lamp przepłynęli odcinek 600 m do szybu “Sylwester”. Przepłynięcie łodziami wzbudziło mnóstwo pozytywnych emocji, ale również wiele strachu. Przewodnik, odpychając łódki od ociosów opowiadał o historii tarnogórskiego górnictwa.
Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie Kopalni Srebra. W Muzeum Górnictwa otrzymaliśmy kaski, wsiedliśmy do górniczej windy i zjechaliśmy na głębokość 40,5 m. Tu rozpoczęła się niezwykła podróż przez podziemia wpisane w lipcu 2017 roku na Listę światowego dziedzictwa UNESCO. Szlak dla turystów liczy 1740 m i łączy ze sobą trzy dawne szyby górnicze: Anioł, Żmija i Szczęść Boże.
Surowe warunki panujące w podziemiach kopalni, niska temperatura i duża wilgotność powietrza, pozwoliły poczuć klimat dawnej górniczej pracy. Ponadto atmosferę zwiedzania podziemia zostały wypełnione efektami dźwiękowymi. Z oddali słyszeliśmy odgłosy ciężkiej pracy górników, jadących wózków, a nawet duchów górników.
Wycieczka przyniosła nam mnóstwo wrażeń, bez wątpienia długo będziemy ją wspominać!!!
Mamy laureata w konkursie ogólnopolskim!!!
W XXIII Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym “Moja Stolica – Warszawa” nagrodę otrzymał Jakub Latosinski. Na konkurs napłynęło ponad 1100 prac ze 123 placówek z całej Polski. Jury przyznało 30 równorzędnych nagród z 25 placowek.
Odbiór nagrody 19 kwietnia 2018r. Zwycięzcy gratulujemy!
Dzień Kobiet
8 marca odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji Dnia Kobiet. Program przygotowała klasa VII pod kierunkiem Pani Joanny Mańkowskiej.
Wszystkim Paniom i dziewczętom składamy najlepsze życzenia z okazji ich święta.
Powiatowy Turniej Piłki Siatkowej
W środę 7 marca 2018r. uczniowie naszej szkoły, jako jedyni, reprezentowali naszą Gminę w Powiatowym Turnieju Piłki Siatkowejn Szkól Podstawowych (kategoria – chłopcy) w Międzyborowie.
W skład drużyny weszli:
Dzwonek Paweł, Dzwonek Dawid, Dzwonek Paweł, Stegienka Paweł, Modrzejewski Radosław, Kucinski Igor, Żygadło Bartłomiej, Krysiak Paweł.
Opiekunem zawodników była Pani Anna Szlaga. Po wielu zmaganiach reprezentacja zajęła III miejsce!!!
Uczniowie otrzymali medale, puchar i dyplom z rąk Pana Dyrektora Szkoły w Międzyborowie.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!
5 marca odbył się koncert Filharmonii Warszawskiej
Sacrum i profanum / Od baśni do baśni
Luty
Dnia 26 lutego odbyła się już trzecia wycieczka, zrealizowana w ramach projektu “Edu Wycieczki”.
Wyróżnieni uczniowie odwiedzili miasto Łódź. Tym razem mogliśmy zarówno pogłębić swoją wiedzę w “Eksperymentarium” ale także aktywnie odpocząć podczas gry laserowej na “Arenie Laser Games“.
W Eksperymentarium dzieci miały mozliwość obsługi wielu interaktywnych stanowisk, które
w ciekawy i zabawny sposób objaśniałały zagadnienia z zakresu magnetyzmu, elektryczności, dynamiki, optyki, mechaniki, akustyki i dźwięku oraz biologii i chemii. Wszyscy uczestnicy zgodnie stwierdzili, że “Nauka jest zabawą!”.
Na Arenie Laser Games każdy z graczy otrzymał specjalną kamizelkę, wyposażoną w sensory, które reagowały na strzał – wiązkę laserową. Uczniowie poruszali się po labiryncie pełnym niespodzianek i pułapek. Celem misji było zdobycie maksymalne ilości punktów. Była to świetna zabawa i wytchnienie od codziennych szkolnych trudów 🙂
Dnia 13 lutego 2018 r. odbyła się druga wycieczka, zrealizowana w ramach projektu “Edu Wycieczki”, współfinansowanego przez Fundację PZU.
Uczniowie, którzy zdobyli najwyższe średnie za I semestr bieżącego roku szkolnego oraz wyróżnieni za zachowanie godne naśladowania, pojechali na wycieczkę do Łodzi.
Nasi “Prymusi” odwiedzili Muzeum Włókiennictwa, gdzie mieli okazję uczestniczyć w warsztatach aplikacji materiałów – powstały bardzo ciekawe prace, które przywieźliśmy ze sobą i zdobią gazetkę na szkolnym korytarzu. Kolejnym punktem wycieczki było Muzeum Kinematografii, mieszczącego się w dziewiętnastowiecznym pałacu Karola Scheiblera – jednego z największych łódzkich przemysłowców, zwanego “królem bawełny”. Razem z przewodnikiem uczniowie mieli możliwość zwiedzenia zabytkowych wnętrz historycznych pałacu oraz poznali historię filmu oraz zasady jego montażu.
Konkurs na najsympatyczniejszego
chłopaka i dziewczynę
W miesiącu lutym, uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy obsługi wybrali najsympatyczniejszych chłopca i dziewczynę w naszej szkole.
Wyborcy mieli trudny orzech do zgryzienia, ponieważ duże grono uczniów zasługuje na to, aby ich tak nazywać!
Po zliczeniu oddanych głosów wybrani zostali:
w kategorii klas I – III:
Antonina Szymańczak – kl. III a
Jakub Wiśniewski – kl. III a
w kategorii klas IV – VII:
Otylia Tkacz – kl. IV
Jakub Jaranowski – kl. IV
w kategorii klas II – III gimnazjum
Zuzanna Lonca – kl. III gim.
Dawid Sadowski – kl. II gim.
Najsympatyczniejsi otrzymali dyplomy, odznaki oraz walentynkowe pluszaki 🙂 Gratulujemy !!!
W dniu 8 lutego 2018 roku odbyła się w naszej szkole zabawa karnawałowa dla klas O – III Szkoły Podstawowej.
Zabawę poprowadziły uczennice klasy III gimnazjum.Poczta walentynkowa
Styczeń
Koncert Filharmonii Warszawskiej
29 stycznia 2018 roku odbył się kolejny koncert Filharmonii Warszawskiej pt.
Ludwig van Beethoven – portret kompozytora/Głowa pełna dźwięków
Luty
W piątek 2 lutego 2018r. o godz.12:00 w Młodzieżowym Domu Kultury w Żyrardowie odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu plastycznego”Zimowy pejzaż” połączone z otwarciem wystawy. Przybyli laureaci wraz z opiekunami, pod których kierunkiem prace zostały wykonane. Wśród nich znależli się rownież uczniowie naszej szkoły.
Oto laureaci i nagrodzone prace:
Błażej Kuciński wyrożnienie w kategorii klas 0-IIIAlicja Tomaszewska – wyróżnienie w kategorii GimnazjumMaja Kuran – Nagroda w kategorii klas 0-IIIMonika Bodych – Nagroda w kategorii klas IV – VI
Otylia Tkacz – wyróżnienie w kategorii klas IV – VI
Oto nagrodzeni uczniowie którzy przygotowali swoje prace pod kierunkiem Pani Małgorzaty Rytel – Kuc
Grudzień
Jasełka szkolne
22 grudnia w naszej szkole odbyły sie Jasełka szkolne i wiglie klasowe.
Przedstawienie bożonarodzeniowe przygotowała klasa IV pod kierunkiem
wychowawczyni p.Beaty Tomaszewskiej oraz katechetki p.Haliny Krajewskiej.
Wigilie klasowe
22 grudnia rozdano również nagrody
za najpiękniejsze szopki i karty świąteczne.
Nagrody w kategorii “Karta bożonarodzeniowa”:
Klasa “0”
I miejsce – Oskar Jankowski
wyróżnienie – Filip Nowecki, Zofia Fałkowska, Agata Rusin
Klasy I – III
I miejsce – Maja Grzanowska, Ewelina Pindor, Maciej Wójtowicz
II miejsce – Zofia Słomczyńska, Zofia Wielińska, Natalia Wrzochal
III miejsce – Bartosz Jankowski
Wyróżnienia – Wiktoria Górska, Szymon Ciołek, Zofia Wiśniewska, Julia Jaranowska
Klasy IV – VI
I miejsce – Oskar Żak
II miejsce – Jakub Jaranowski, Gabriela Grzanowska
III miejsce – Zuzanna Górska, Jakub Jankowski
Wyróżnienia – Dawid Szperalski, Julia Sadowska, Adam Fałkowski, Jakub Jankowski
Klasa VII i Gimnazjum
I miejsce – Alicja Tomaszewska
Wyróżnienia – Milena Szperalska, Aleksandra Pindor,Kacper Kuran,Dawid Sadowski
Nagrody w kategorii “Najpiękniejsza Szopka”:
Klasa “0”
Nagroda dla – Darii Pindor, Bartosza Pindora
Klasy I – III
I miejsce – Julia Jaranowska, Szymon Ciołek, Maciej Wójtowicz
II miejsce – Bartosz Jankowski, Szymon Kryński
Klasy IV – VI
nagroda dla Dawida Szperalskiego
Wycieczka do Teatru Lalka
Dnia 19.12.2017r. odbyła się pierwsza wycieczka zrealizowana w ramach wygranego przez naszą szkołę projektu “Edu Wycieczki” współfinansowanego przez Fundację PZU.
Wyróżnieni uczniowie mieli możliwość poczucia magii świąt dzięki uczestnictwu w spektaklu pt. “Opowieść Wigilijna” wystawianym w warszawskim Teatrze “Lalka”.
6 grudnia odbyły się w naszej szkole warsztaty
w czasie których uczniowie wykonywali ozdoby świąteczne – ozdobne świece
Listopad
99 Rocznica Odzyskania Niepodległości
W poniedziałek 13 listopada 2017 roku obchodziliśmy w naszej szkole 99 Rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę.Uczniowie edukacji wczesnoszkolnej wykonali w tym dniu kotyliony zaś klasa II gimnazjum pod kierunkiem Pani Magdaleny Radziszewskiej przygotowała uroczysty apel upamiętniający polskie tradycje oraz Polaków, którzy walczyli o wolność naszej ojczyzny. Po przedstawieniu uczniowie całej szkoły odśpiewali polską pieśń patriotyczną “Rota”. Na trąbce akompaniował uczeń klasy II gimnazjum Jakub Florczak.
Wycieczka do teatru w Żyrardowie
13 listopada dzieci z klasy I, II i III Szkoły Podstawowej wyjechały na wycieczkę do Żyrardowa na spektakl “Kuba i Buba – czyli savoir-vive dla dzieci”.Przedstawienie przygotowali aktorzy Teatru Współczesnego w Krakowie
Wycieczka do Centrum Kopernika
W dniu 10 listopada uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wycieczce do Centrum Kopernika.
Konkurs Piosenki Żeglarskiej i Turystycznej
8 listopada sześciu uczniów z naszej szkoły wzięło udział w I Mazowieckim Konkursie Piosenki Żeglarskiej i Turystycznej. Konkurs odbył się w Julinku, a wzięło w nim udział 48 uczniów ze szkół woj. mazowieckiego.
W kategorii wiekowej do 10 lat:
I miejsce zajął duet – Mateusz Pindor i Wiktor Tkacz z klasy IV
II miejsce zajęła – Marysia Wiśniewska z klasy IV
W kategorii wiekowej do 12 lat:
II miejsce zajął duet – Gabrysia Grzanowska i Gabrysia Szymańczak z klasy VI
W kategorii wiekowej do 14 lat:
I miejsce zajęła – Julia Nowakowska z klasy VII
Do konkursu uczniów przygotowały Panie: Alicja Kapera i Halina Krajewska.
Październik
Świeto Edukacji Narodowej
W październiku świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej.
Uczniowie klasy V z pomocą kolegów z klasy III GIM, pod kierunkiem p. Ewy Michalak, przygotowali spektakl pt: „Gdzie diabeł nie może, tam nauczyciela pośle”.
Uczniowie klasy V przeistoczyli się tego dnia w prawdziwe diabełki, których wychowaniem zajął się surowy nauczyciel.Aktorzy w humorystyczny sposób podziękowali wszystkim pracownikom szkołyza cierpliwość i włożony trud w naukę i wychowanie oraz życzyli wszystkiego co najlepsze!!!
Ślubowanie Pierwszoklasistów
18 października 2017r. w Szkole Podstawowej w Baranowie odbyło się uroczyste Ślubowanie klasy I. Uczniowie zaprezentowali ciekawy program słowno- muzyczny pod kierunkiem wychowawcy Pani Izabeli Szymańczak.
Gościem uroczystości był Wójt Gminy Pan Andrzej Kolek, który wręczył dzieciom upominki i złożył życzenia. Skierował również słowa podziękowania za pracę Pani Dyrektor i wszystkim nauczycielom.
Po uroczystym pasowaniu na ucznia odbył się poczęstunek przygotowany przez rodziców.
Projekt “Sport to zdrowie”
W miesiącach wrzesień – listopad nasi uczniowie pod kierunkiem
Pani Izabeli Szymańczak biorą udział w projekcie
“Sport to zdrowie”
Sukces naszej szkoły
W czerwcu Szkoła Podstawowa
w Baranowie zgłosiła swój udział do projektu organizowanego
przez Fundację PZU.
Miło nam poinformować, że w wyniku naboru, w roku szkolnym 2017-2018 uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Baranowie będą uczestniczyć w projekcie „Edu Wycieczki”.
Projekt „Edu Wycieczki” zakłada przekazanie szkołom biorącym w nim udział, środków finansowych z Fundacji PZU z przeznaczeniem na organizację wycieczek turystyczno-edukacyjnych mających na celu rozwijanie zainteresowań uczniów i motywujących do nauki.
Dodatkowy, ale nie mniej istotny cel projektu, to wspieranie wychowawczej, edukacyjnej i rekreacyjnej funkcji szkoły. Uczniowie z Baranowa, którzy wezmą udział w projekcie będą mogli rozwijać zarówno swoje indywidualne cechy takie jak: wyobraźnia, twórcza ekspresja, kreatywność, zdolność efektywnego zastosowania posiadanej wiedzy czy osobiste zainteresowania, jak i bardzo ważne w obecnych czasach umiejętności związane z pracą grupową oraz współpracą z rówieśnikami w celu osiągania wspólnych celów.
Podczas wyjazdów uczniowie będą brali udział m.in. w przygotowanych specjalnie dla nich w warsztatach, prelekcjach i pokazach. Oprócz tego wycieczki będą także doskonałą okazją do bliższego poznania naszego kraju.
Wrzesień
29 wrzesnia nasi uczniowie odebrali nagrody w konkursie plastycznym
pt.: „Viva la France” – „Niech żyje Francja”
W dniu 23 września nasi uczniowie pod opieką Haliny i Tomasza Krajewskich
wzięli udział w kolejnym złazie “Babie Lato”
We wrześniu uczniowie klas trzecich Szkoły Podstawowej wypiekali chleb
Czerwiec
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017
Zakończenie klasy zerowej
Zakończenie klasy III Gimnazjum
Wycieczka po I Komunii Świętej
Gniezno, Biskupin, Kruszwica 10.06.2017
Filharmonia
19.06.2017
Koncert Muzyczny
pod kierunkiem Pani Alicji Kapery
Występ uczniów Ogniska Muzycznego
przy Zespole Szkół w Baranowie
pod kierunkiem Pani Alicji Kapery
21.06.2017
Maj
Wycieczka w Bieszczady w dniach 15.05 – 19.05.2017
Klasy I – VI ( Szkoła Podstawowa)
Wycieczka na Podhale w dniach 22.05 – 26.05.2017
Klasy gimnazjalne